Wyposażenie

Mając na celu świadczenie usług na najwyższym, światowym poziomie oraz dbając o komfort pacjentów podczas wykonywanych zabiegów wyposażyliśmy gabinet w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do prowadzenia leczenia stomatologicznego. Dzięki temu pacjenci mogą czuć się bezpiecznie, a zabiegi mogą być przeprowadzane w sposób bardzo precyzyjny.

Mikroskop stomatologiczny

mikroskopMikroskop ma za zadanie powiększenie leczonego obszaru jamy ustnej i jednoczesne jego silne oświetlenie .Dzięki zastosowaniu mikroskopu możliwe jest leczenie na najwyższym poziomie. Znalazł on zastosowanie przede wszystkim podczas leczenia kanałowego zębów oraz zabiegów mikrochirurgicznych. Jednak wspomaga on również lekarza podczas prowadzenia leczenia protetycznego, chirurgicznego czy leczenia próchnicy. Zastosowanie mikroskopu pozwala na zwiększenie skuteczności leczenia, wpływa na znaczną poprawę precyzji pracy dzięki czemu możemy uratować zęby w przeszłości skazane na usunięcie.

 

Urządzenie do wypełniania kanałów korzeniowych

urzdzenia do wypeniania kanaw korzeniowychBezprzewodowe innowacyjne urządzenia do wypełniania kanału termoplastyczną płynną gutaperką. Urządzenia umożliwiają wprowadzenie uplastycznionej gutaperki wprost do kanału. Taka metoda kondensacji termoplastycznej gutaperki zapewnia łatwe i szybkie wypełnienie systemu kanałowego. Uplastyczniona gutaperka idealnie adaptuje się do nieregularnego kształtu kanału gwarantując szczelne wypełnienie na całej jego długości. Urządzenie łączy w sobie najnowocześniejsze osiągnięcia elektroniki w połączeniu ze szczególną dbałością o szczegóły. Uplastycznianie gutaperki oraz dozowanie jest kontrolowane mikroprocesorem zwiększając komfort pracy oraz możliwość uzyskania jeszcze lepszego sukcesu klinicznego.

 

Unit Stern Weber

unitGłównym urządzeniem każdego gabinetu stomatologicznego jest unit, powszechnie nazywany fotelem stomatologicznym. Gabinet wyposażony jest w unit firmy Stern Weber. Urządzenie łączy w sobie bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetykę. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii możliwa jest ergonomiczna praca zespołu stomatologicznego co przekłada się na wysoką jakość pracy lekarza, higienę zabiegu oraz komfort pacjenta.

 

Endometr

endometrEndometr inaczej nazywany lokalizatorem wierzchołkowym jest urządzeniem elektronicznym pozwalającym na precyzyjne określenie długości kanałów korzeniowych podczas leczenia kanałowego zębów. Pozwala to na dokładne oczyszczenie kanału korzeniowego oraz wypełnienie na całej jego długości. Zastosowanie endometru podczas leczenia kanałowego znacznie poprawia jego jakość.

 

Mikrosilnik endodontyczny

mikrosilnik endodontycznyMikrosilnik endodontyczny pozwala na użycie podczas leczenia endodontycznego specjalnych narzędzi obrotowych do oczyszczenia kanałów. Dzięki precyzyjnie określonej prędkości obrotowej oraz elektronicznej kontroli momentu obrotowego praca narzędziami rotacyjnymi jest wysoce efektywna, a jednocześnie bezpieczna. Dzięki połączeniu pracy mikrosilnika endodontycznego z narzędziami niklowo-tytanowymi możliwe jest opracowanie kanałów ze skomplikowaną anatomią oraz skrócenie czasu potrzebnego do przeprowadzenia leczenia.

 

Sterylizacja

sterylizacjaW naszym gabinecie możecie Państwo czuć się bezpiecznie. Bardzo wiele narzędzi używanych podczas leczenia jest jednorazowego użytku. Po zakończeniu wizyty są one przekazywane wyspecjalizowanej firmie w celu utylizacji. Narzędzia wielokrotnego użytku przed ponownym użyciem są dezynfekowane, myte, suszone i pakowane, a następnie sterylizowane w urządzeniu nazywanym autoklawem. Do tego procesu używamy autoklawu firmy Stern Weber. Jest to autoklaw klasy B co oznacza całkowitą eliminację wszystkich możliwych drobnoustrojów w procesie sterylizacji. Spełnia on najbardziej surowe i wymagające przepisy dotyczące sterylizacji. Każdy proces sterylizacji jest kontrolowany, a jego wyniki dokumentowane.

 

Piaskarka profilaktyczna

piaskarkaPodczas codziennych posiłków na naszych zębach osadzają się barwniki obecne w pokarmach i napojach. Z biegiem czasu zwiększają one swoją ilość i pozostają na zębach w postaci osadów. Aby przywrócić blask i estetykę zębom w naszym gabinecie przeprowadzamy zabieg piaskowania zębów. Przy pomocy piaskarki profilaktycznej zęby traktowane są mieszaniną wody, powietrza i drobnego piasku. Zabieg usuwania osadów i kamienia spełnia ważną rolę w profilaktyce chorób dziąseł i przyzębia. Regularne oczyszczanie zębów z kamienia i osadów pozwala na cieszenie się zdrowym i białym uśmiechem przez długi czas.

 

Diagnostyka RTG

diagnostyka rtg 1diagnostyka rtg 2Połączenie aparatu RTG i systemu bezprzewodowej radiografii cyfrowej firmy Kodak umożliwia wykonanie większości niezbędnych do diagnostyki zdjęć RTG. Są to najnowsze urządzenia pozwalające w krótkim czasie uzyskać cyfrowe zdjęcia wysokiej jakości na ekranie monitora. Zdjęcia te można dowolnie obrabiać, powiększać, zmieniać ostrość i kontrast. Dzięki temu możliwa jest diagnostyka nawet najmniejszych zmian. Dzięki cyfrowej technice możliwe jest znaczne ograniczenie dawek promieniowania przyjętych podczas wykonywania zdjęć. Wszystko to przy braku chemikaliów niezbędnych do wywoływania tradycyjnych klisz RTG.

 

Kamera wewnątrzustna

kamera wewntrzustnaW celu ułatwienia komunikacji między pacjentem, a lekarzem w naszym gabinecie używamy kamery wewnątrzustnej. Pozwala ona na wykonanie zdjęć obszarów jamy ustnej i prezentacje ich pacjentowi na monitorze przy unicie. Dzięki temu możliwa jest odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące leczenia i rozwianie wszystkich wątpliwości pacjenta. Kamera wewnątrzustna pełni również rolę w dokumentowaniu procesu leczenia.

 

Lupy stomatologiczne

lupyLupy, podobnie jak mikroskop, mają za zadanie kilkukrotne powiększenie pola widzenia podczas prowadzonego zabiegu, co pozwala lekarzowi na znacznie lepsze dostrzeżenie szczegółów anatomicznych. Lupy wykorzystywane są podczas zabiegów stomatologii estetycznej, w protetyce i chirurgii, zapewniając lekarzowi komfort i precyzję działań. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest stworzenie prac cechujących się dużą dokładnością i precyzją.